טיפול פסיכיאטרי


טיפול פסיכיאטרי הוא טיפול הניתן על ידי רופא פסיכיאטר, שעיקרו תרופתי. אחד האמצעים היעילים כיום לטיפול בשלל הפרעות הוא הטיפול התרופתי, שמאפשר להחזיר את הכימיה של המוח למצב תקין, לפתור בעיות ולשפר את איכות החיים של המטופל באופן בטוח ויחסית מהיר.


טיפול פסיכיאטרי כיום

על אף המוניטין הגרוע שיצא לטיפול פסיכיאטרי עקב ספרים, סרטים וסדרות טלוויזיה שהציגו מופע אימים של קשירות בכותנת משוגעים ובחדרים מרופדים, טיפולי שוק חשמלי, ניתוקי אונות במוח וכן הלאה, כיום טיפול פסיכיאטרי נחשב למועדף בכל הארצות המתוקנות, והמחקר בו הוא המקיף ביותר.

החל משנות ה-50, חלה מהפכה בתחום של טיפול פסיכיאטרי, לאחר גילוי תרופות שמשפיעות על הכימיה של המוח ומטפלות במגוון בעיות רגשיות ונפשיות. תרופות אלו נבדקות לאורך השנים, משופרות ומבוקרות, וכיום לתרופות הניתנות במסגרת טיפול פסיכיאטרי יש מינימום תופעות לוואי על הנוטל אותן. תרופות אלו הביאו לירידה ניכרת בתפוסת בתי החולים הפסיכיאטריים, שינו את הסטיגמה שנלוותה לטיפול פסיכאטרי וסייעu לרבים לשפר את חייהם במהירות וביעילות.


טיפול פסיכיאטרי לבעיות נפשיות ורגשיות

טיפול פסיכיאטרי מציע למטופליו 3 משפחות של תרופות פסיכיאטריות – אנטי דכאוניות, אנטי פסיכוטיות, ונוגדי חרדה. בתוך כל משפחה יש מספר סוגים של תרופות, שלכל אחד מהם הרכב שונה במעט. לאחר נטילת התרופות לפרק זמן מסוים, רמת השיפור נבחנת, ואם לא מוצע למטופל סוג אחר של תרופה.

מחקרים מראים כי טיפול פסיכיאטרי יעיל עבור רוב המטופלים כאשר מוצאים את הכדור הנכון, החל ממקרים של הפרעות קשב וריכוז או דיכאון וכלה בהפרעות חרדה או הפרעה אובססיבית קומפולסיבית.


כל טיפול פסיכיאטרי שתרצו

אם אתם סובלים מבעיות נפשיות ורגשיות, ורוצים שהם יעלמו מהר ככל האפשר, טיפול פסיכיאטרי יכול להיות גלגל ההצלה שלכם, ולכן חשוב שתכירו את העולם הזה ותראו מה הוא כולל.

אתר כל טיפול ריכז עבורכם את כל המידע שתזדקקו לו, בעת בחינת האפשרות של טיפול פסיכיאטרי. כאן תוכלו לגלות מתי טיפול פסיכיאטרי יעיל מאשר טיפול פסיכולוגי ומתי כדאי לשלב ביניהם? תוך כמה זמן תוכלו להבחין בשיפור? איך יודעים מתי להפסיק? וכן הלאה.

טיפול פסיכיאטרי

מהו טיפול פסיכיאטרי

טיפול פסיכיאטרי הינו טיפול במחלה נפשית או הפרעה נפשית הניתן על ידי פסיכיאטר, שהינו רופא המתמחה בפסיכיאטריה. טיפול פסיכיאטרי לרוב מתחיל באיבחון והערכת מצבו הנפשי של המטופל וסקירת ההסטוריה הנפשית שלו. לצורך ביצוע ההערכה הפסיכיאטרית נעשה לעתים שימוש במבחנים פסיכולוגיים … להמשך קריאה

פורסם בקטגוריה טיפול פסיכיאטרי, כללי | להגיב
טיפול תרופתי

טיפול תרופתי בבעיות פסיכולוגיות

טיפול פסיכולוגי וללא ספק טיפול פסיכיאטרי, מלווה לעיתים קרובות בטיפול תרופתי. כשאדם נמצא בדיכאון, נפגע המנגנון הביולוגי שלו האחראי על התקשורת בין תאי המח ותפקיד התרופות הוא להעלות את רמת החומרים הכימיים שבאמצעותם תאי המח מתקשרים. שלושת החומרים הכימיים המעורבים … להמשך קריאה

פורסם בקטגוריה טיפול פסיכיאטרי | להגיב