אודות כל טיפול

עד לפני עשור או שניים, פנייה לטיפול פסיכולוגי הייתה מוגדרת כבושה ואף כסוד שכדאי להסתיר. מי שהלך לטיפול אצל פסיכולוג הוא פסיכי, לא נורמלי, משוגע…

בעשורים האחרונים חלה התפתחות משמעותית בעולם המערבי וגל של מודעות עצמית, פתיחות, "יציאה מהארון" ושאיפה לשפר את איכות החיים – שינה את ההתייחסות הציבורית לטיפולים פסיכולוגיים ולטיפולים נפשיים בכלל.

קשיים נפשיים ומשברים אישיים, זוגיים וחברתיים, הם נחלתם של כל אחד ואחת מאיתנו. הצורך בעזרה נפשית מפעם לפעם, הוא לגיטימי ורבים כבר מודים וגאים בכך שהם מסתייעים בפסיכולוג.

אם גם אתם מרגישים שאתם זקוקים לעזרה, אתם ודאי תוהים למי לפנות. האם לפנות לפסיכולוג, לפסכיאטר, לקבוצת תמיכה, אולי למאמן אישי? איך לבחור טיפול פסיכולגי? מהן הגישות השונות בפסיכולוגיה ואיזו מהן מתאימה לכם? כיצד מתמודדים עם בעיות בזוגיות? משברים משפחתיים? האם את חוששת שאת חווה דיכאון לאחר הלידה?

על שאלות אלו ואחרות ננסה לענות באתר כל טיפול. באתר מבחר מאמרים ומידע אודות טיפול פסיכולוגי במטרה לסייע ולשפוך אור על התחום.

אתר כל טיפול עובד בשיתוף פעולה מלא עם מכון תל-אביב לפסיכותרפיה ועם מטפליו.

"האדם הגאה אינו דורש מעצמו את הבלתי אפשרי, אך כן דורש כל קורטוב של האפשרי. הוא מסרב להסתפק בנפש פגומה, למשוך בכתפיו תוך גינוי עצמי בליווי 'כזה אני'. הוא יודע שה 'אני' הזה נוצר, וניתן לשינוי, באמצעות עצמו."

 

 

סגור לתגובות.