אימון זוגי לזוגות גרושים

אימון זוגי לזוגות גרושים

בני זוג שהם הורים לילדים משותפים, לא מסיימים את מערכת היחסים שלהם עם הגירושין. הם יפגשו מספר פעמים בשבוע בבואם לקחת ולהחזיר את הילדים כמסוכם בהסדרי הראייה. הם יצטרכו להתראות באירועים משמעותיים כגון קונצרט או משחק כדורגל חשוב של הילד, בחגיגות המצווה ואפילו אולי בימי הולדת, ויצטרכו לקבל החלטות משותפות לגבי גידול הילדים.

על מנת שיוכלו לעשות זאת נכון, יתכן שידרש להם סיוע כדי לחזור ולנהל תקשורת טובה. אימון זוגי לזוגות גרושים, יכול לאפשר להם את הבסיס הדרוש ולכוון אותם לשיתוף פעולה לטובת הילדים.

אימון זוגי לזוגות גרושים?

זה אולי נשמע כמו אבסורד, אבל אם עוצרים וחושבים על זה לרגע, זה הגיוני למדי. אימון זוגי עוזר לזוגות, שאבדו את היכולת לתקשר, למצוא מחדש את השפה המשותפת, להצליח להסביר את הרצונות שלהם ולהבין מה הצד השני רוצה.

בחינת הסיבות לגירושין תראה כי באחוז ניכר מהמקרים מדובר בחוסר תקשורת – קושי להביע חוסר סיפוק, שעמום, גישות שונות לחיים וכן הלאה. מכיוון שאותם שני אנשים שמתקשים ביניהם יצטרכו להשפיע על גורלו של גורם שלישי – הילדים, חשוב מתמיד שימצאו דרך נכונה לעשות זאת.

במסגרת אימון זוגי לזוגות גרושים הם יוכלו ליצור קו בסיס להחלטות המשותפות, ללמוד להתייחס לרצונות ולנהלים אותם קבע בין הזוג השני, ובכך גם לצמצם את התסכולים ביניהם. במשפחות רבות ההורה המשמורן מרגיש כמו השוטר הרע משום שאצל ההורה השני לילדים אין גבולות, ומותר להם לעשות כל שיחפצו.

לצד הפגיעה בהורה השני, בדימוי שלו בעיניי הילד ובסמכותו, ישנה פגיעה גם בשגרה של הילד, החשובה כל כך ליצירת יציבות. אימון זוגי לזוגות גרושים, מאפשר לראות מעבר לפרשנות האישית לסיטואציה ולרצונות שלנו, ולהסתכל על התמונה באופן אובייקטיבי ותוך התחשבות באחר ובהשלכות.

מונעים העברת מסרים דרך הילדים

כאשר לבני הזוג הגרושים אין תקשורת ישירה ביניהם, הם משתמשים בילדים כנושאי המסרים. "תגיד לאבא שלך ש…", "אם אמא שלך היתה פועלת טוב יותר…" וכו' הם משפטים שהורים משתמשים בהם לא פעם כדי להעביר מסר לצד האחר, בעיקר כשאין ביניהם תקשורת ישירה.

הבעיה היא שבתהליך העברת המסר, הילד יכול להפנים את הביקורת כאילו היא מופנית כלפיו, לנסות ולגונן על ההורה האחר, ולמצוא את עצמו עומד בתווך בין הפטיש לסדן, ומחליף ביניהם מסרים. מצב זה יוצר אצל הילד תחושת חוסר בטחון, גורם לו להתבגר מהר מדי ויוצר שלל בעיות, שמאפיינות ילדים להורים גרושים. אם ברצונכם למנוע זאת, עליכם ללמוד לתקשר ביניכם באופן ישיר.

אימון זוגי לזוגות מתגרשים יכול לסייע לשחרור הביקורת על האחר והרגשות השליליים, וכשאלו משוחררים, מתפנה מקום לתקשורת נקייה וישירה. אמנם לא בהכרח תצאו מחדר המטפל הזוגי כשאתם החברים הכי טובים, אך בטוח תשפרו את מערכת היחסים ביניכם, תמנעו תחושת חוסר נעימות בעיתות מפגש ותשמרו טוב יותר על נפשם הרכה של הילדים המשותפים שלכם.

שתפו:
פוסט זה פורסם בקטגוריה גירושין. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.