הדרך לצלוח תהליך גירושין

הנה זה קרה, גם אתם הפכתם לחלק מהסטטיסטיקה הלא נעימה, והיא קשורה למספר הזוגות שמסיימים את מערכת היחסים שלהם בגירושין. על פי הסטטיסטיקה: שיעור הגירושין בישראל נע על 27 אחוזים מן הזוגות הנשואים, בעוד שבשאר מדינות כמו מדינות אירופה, שיעור זה עומד על 35 אחוזים.

אם אתם הופכים להיות חלק מהסטטיסטיקה, חשוב שתדעו כי החיים אינם מסתכמים במספרים, וכי יש דרך לצלוח את התהליך בצורה נאותה יותר, זאת תוך מינימום פגיעה בכם או בילדים.

אז כיצד צולחים תהליך גירושין

בראשית, חשוב לדעת כי בתהליך כזה: פניכן לא חייבות להיות למלחמה. אם תחליטו ביחד עם בני הזוג לבחור עורך דין גירושין, ולאו דווקא בעורך דין "כריש" שידוע כאחד שמוציא כל פרוטה מבני הזוג – תוכלו להגיע להסכמים נכונים יותר ובכך לצמצם את הפגיעה הכלכלית בכם, בילדים ובבני הזוג. עוד אפשר לפנות לבית דין רבני, כדי לנסות לבצע את הפרידה ללא סיוע של עורכי דין.

לאחר בחירת עורך דין, חשוב לנסות יחדיו להגיע לעמק השווה, בעוד שאת התהליך עושים בצורה רגועה בזמן שאתם לא נסערים ולא מחפשים נקמה. במידה ואתם חשים תחושות קשות, במידה ואתם מרגישים שהרגשות מציפים אתכם, אם אתם חשים מרומים וזועמים: רצוי לגשת לטיפול וייעוץ זוגי, או לבחור בטיפול פסיכולוגי עבורכם. טיפול כזה יעזור לכם להתגבר על רגשות קשים ולהבין את התהליך אשר בתוכו אתם נמצאים.

טיפול נפשי עבורכם ועבור שאר בני המשפחה

כאשר אתם עוברים תהליכי פרידה ואתם הורים לילדים, חשוב שתדעו כי גם הם חלק מן התהליך. מה שידרוש שיתוף הילדים בצורה נכונה בהחלטה שלכם. בזמן התהליך, חשוב לקבל הכוונה ממטפלים מומחים שיכולים לסייע לכם להבין איזה סוג טיפול יתאים לכם או לבני המשפחה האחרים. זאת במידה ומתגלים קשיים בעת התהליך.

טיפול נפשי או רגשי, נועד כדי לסייע לצאת ממשברים קשים, בעוד שיש מטפלים שנוקטים בשיטות טיפול כמו טיפול בפסיכו תרפיה שעוזר להתמודד עם בעיות נפשיות וחברתיות, והוא מסייע למטופלים להאדיר את ערכם העצמי, לחזק את הבטחון, להפטר מתחושות שליליות או דימוי עצמי נמוך, תוך שהוא נעשה באמצעות שיחות – ללא מתן טיפול תרופתי. טיפול כזה יכלול שיחות, הבנה של קשיים, עבודה על תגובות, וקבלת כלים טובים להתמודדות עם התהליך.

מתי כדאי ללכת לטיפול

אם אתם חווים גירושין, חשוב למצוא מטפל זוגי שינחה אתכם בכול השלבים. ישנם מקרים שגם עורך דין מגשר יוכל להנחות אתכם בתהליך ולסייע לכם לעבור אותו עם מינימום פגיעות. במידה והכעס הופך לבלתי נשלט או שהעצבות מעיקה על הנפש – יש לבחור טיפול נכון באמצעות פסיכולוגים או עובדים סוציאליים מיומנים. בכך תצלחו את תהליך הגירושין בצורה נכונה יותר.

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה גירושין. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.