הדרכת הורים

הדרכת הורים

כל הורה מעוניין לגדל את ילדיו בסביבה בטוחה ומוגנת ועם זאת לדאוג לכך שיהפו לבוגרים עצמאיים המוכנים לחיים, אשר ידעו להתמודד עם האתגרים השונים שיעמדו בדרכם ועם אכזבות שהן נחלת כולם. לא מעט הורים ודאי גילו כי התאוריות והפנטזיות שהיו להם טרם הפכו להורים לגבי הגידול והחינוך של ילדם, נסדקו או התמוטטו עם השנים והם מוצאים עצמם לא פעם מותשים וחסרי אונים.

הורים רבים מגלים די במהרה כי ההורות מלווה בקונפליקטים רבים ומעוררת לא מעט ספקות ושאלות, אשר התשובות להם לא תמיד ברורות. זאת ועוד, בעידן האינפורמציה בו אנו חיים, יש לעתים תשובות רבות וסותרות לאותו עניין וקשה לברור מבין עודף המידע הנגיש כל כך מה נכון וטוב עבור הילד וההורה.

מה לעשות שהרך הנולד המתוק והמקסים מגיע ללא הוראות הפעלה, ואיך זה שדווקא לתפקיד החשוב והמתאגר ביותר בחיינו אנחנו נכנסים ללא שום הכוונה מקצועית?

מהי הדרכת הורים?

הדרכת הורים היא תהליך של ייעוץ והנחייה להורים אשר מעוניינים לשפר את תפקודם כהורים, לשמור על הסמכות ההורית שלהם ולהתמודד עם האתגרים הרבים שבהורות. הדרכת הורים שמה דגש על מיומנויות הוריות ומעניקה כלים מעשיים להתמודדות עם הקשיים בגידול ילדים ומתבגרים.

הדרכת הורים יכולה להיעשות בקבוצת הורים או באופן פרטני, בבית המשפחה או בסדנאות והרצאות שונות. הדרכות ההורים הנפוצה ביותר היא הדרכת הורים לילדים בגיל הרך אולם ישנן גם הדרכות הורים למתבגרים, הדרכות הורים לילדים שעזבו את הבית (בני 18 פלוס) והדרכות ייעוץ שינה לתינוקות. כמו כן, הורים רבים החווים קשיים עם ילדיהם, לוקחים חלק בטיפול דיאדי אשר מתאים להורים לפעוטות ולהורים למתבגרים.

הדרכת הורים לגיל הרך

הדרכת הורים לגיל הרך – הורים לילדים בגיל הרך יכולים להיתקל בקשיים רבים בגידול ילדם אשר הדרכה הורית נכונה יכולה לעזור בהתמודדות עימם ובטיפול בהם. בין הקשיים הנפוצים בגיל הרך: שינה – שנת לילה לא רצופה, קשיים בהירדמות, שינה במיטת ההורים, גמילה – קושי מגמילה מחיתולים, הנקה, בקבוק, מוצץ וכו', חרדות פרידה – קושי בפרידה מן הילד בבוקר בגן או בבית הספר, קושי בהשארת הילד לבד או עם מבוגר אחר, שליטה על הצרכים – חוסר שליטה על הצרכים בגיל מאוחר יחסית, או שליטת יתר ועוד.

 

צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם:

שתפו:
פוסט זה פורסם בקטגוריה ייעוץ והדרכה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.