משברים

אדם במשברהחיים של כולנו רצופים במשברים, אך ישנן נקודות משבר שמשאירות את חותמן חזק מאחרות. אנחנו באתר כל טיפול, אספנו עבורכם את דבר המומחים על המשברים המשמעותיים ביותר בחיים, על הדרכים להתמודד איתם ועל דרכים לטיפול פסיכולוגי מומלץ לשם כך.

התמודדות עם אבל ושכול

שכול של אדם קרוב או אהוב, המלווה באבל עליו, הוא אחד האירועים המכוננים בחייו של אדם. רוב האנשים מתאבלים במשך תקופה קצרה ואחר כך ממשיכים בחייהם, אך חלק מהאנשים נכנס למצב של אבל פתולוגי שאינו מאפשר להם להמשיך בחייהם. לרוב אבל פתולוגי הוא תוצר של אחד משני מקרים: אובדן בלתי צפוי ומוות פתאומי או מותו של אדם שהיחסים עמו מורכבים ולא פתורים.
כאשר האדם שוקע באבל למשך תקופה ארוכה, ובשל כך פוגע בתפקוד החברתי או העיסוקי שלו, טיפול פסיכולוגי שמתמחה בהתמודדות עם שכול יוכל לסייע לו להשיב את השמחה והמשמעות לחייו.

סיוטים וביעותי לילה

כולנו קמנו מדי פעם משינה מזיעים, דואגים ומוטרדים מסיוטים וביעותי לילה שתקפו אותנו, אך עבור חלק מהאנשים זהו תרחיש שקורה לפחות פעם או פעמיים בשבוע. על פי התיאוריה הפסיכואונליטית, החלק המודע במחשבתנו הוא קצה הקרחון של התודעה שלנו. התת מודע, שבו מתרחשת רוב הפעילות, שולח אלינו מסרים באמצעות החלומות ולכן כאשר יש סיוטים וביעותי לילה חוזרים ונשנים, המשמעות היא שתת המודע שלנו מנסה להזהיר אותנו או לשלוח לנו מסר.
סיוטים וביעותי לילה גורעים מאיכות חייו של הסובל מהם ולכן טיפול פסיכולוגי יכול לסייע בהתמודדות איתם, בהחלפתם בשנת לילה טובה ואיכותית ובהרגעת המטופל. עוד על טיפול פסיכולוגי.

נפגעי תקיפה מינית

נפגעי תקיפה מינית ממשיכים את חייהם לאחר התקיפה כאשר נפשם מצולקת, ורבים מהם מפתחים הפרעה פוסט טראומטית בתגובה לאירוע. כאשר הם נמצאים ליד גירוי המזכיר את התקיפה שחוו, הם נכנסים למצוקה נפשית ולכן נוטים להסתגר יותר, לנתק קשרים חברתיים, ולהמנע מבילויים.
טיפול פסיכולוגי על ידי פסיכולוג המתמחה בטיפול בנפגעי תקיפה מינית יכול לסייע להם לבנות מחדש את הבטחון העצמי שלהם ואת הבטחון בעולם, להעלים את התגובה הפוסט טראומטית ולהרוויח מחדש את חייהם ואת היכולת לנהל מערכות יחסים.

נפגעי הלם קרב

חיילים שסובלים מהלם קרב לעולם לא משתחררים מהצבא. הם חווים את הסיטואציה שהובילה להלם הקרב שלהם שוב ושוב, וכתוצאה מכך מפתחים מנגוני פוסט טראומה שמסייעים להם להתרחק מכל מה שעלול להזכיר את הטראומה שחוו.
על אף הניסיונות להתגבר על כך לבד, פוסט טראומה דורשת מעורבות של פסיכולוג מומחה, ולכן טיפול פסיכולוגי ייעודי עבור נפגעי הלם קרב, יכול לאפשר להם להשאיר את הטראומה מאחור ולחזור לחיים תקינים ומלאים.

חולי סרטן ומחלות ממושכות

חולי סרטן ומחלות ממושכות עדים למלחמת הגוף בנפש, ועוברים בגופם מסכת מתישה של טיפולים. במהלך התקופה הזו הם נוטים מאד לתופעות כגון דיכאון או חרדה, ולכן טיפול פסיכולוגי יכול לסייע להם להתגבר על הקושי, לתת לו ביטוי, להכיל אותו ולהשתמש בו כמנוע להצלחה בטיפולים.

קשיי פוריות וטיפולי פוריות

טיפולי פוריות מלווים בתקוות ואכזבות רבות עד לרגע המיוחל. מכיוון שמדובר הן במעורבות הורמונלית והן במעורבות רגשית גבוהה, הסיכון לפתח דיכאון או הפרעה נפשית אחרת בתקופה זו גדל. טיפול פסיכולוגי יכול לסייע לעבד את הרגשות, להמנע מדיכאון על ידי אימוץ גישה חיובית יותר לתהליך, ולהכין את הנפש והגוף לתהליך טיפולי הפוריות בצורה הטובה ביותר. לקריאה על טיפול פסיכולוגי למטופלי פוריות- הכנסו לכאן.

עצבים בהריון

עצבים בהריון

במהלך ההריון את חווה קשת רחבה למדי של אי נוחות. זה מתחיל מבחילות, ממשיך בבעיטות באיברים הפנימיים שלך, בבטן שהולכת וגדלה ומגבילה את התנועה שלך, … להמשך קריאה

פורסם בקטגוריה משברים | להגיב
סטרס

לחץ נפשי

החיים המודרנים מלאי טרדות, תסכולים, דרישות, מטלות ודד ליינים. כל אלו יחד עם התחרות הגוברת והציפיות שלנו מעצמנו ומהסביבה יוצרים מצבים של סטרס, לחץ נפשי ומתח … להמשך קריאה

פורסם בקטגוריה משברים | להגיב
טיפול פסיכולוגי לקשיי פוריות

טיפול פסיכולוגי למטופלי פוריות

בעיות בפוריות הפכו עם השנים לשכיחות יותר ויותר מסיבות שונות הקשורות לאופי החיים המודרניים. כיום, כחמישה עשר אחוזים מכלל בני הזוג בגיל הפיריון סובל מבעיות … להמשך קריאה

פורסם בקטגוריה משברים | להגיב