איפה ללמוד NLP?

לימודי NLP

תחום ה-NLP הוא אחד התחומים המתפתחים ביותר בארץ ובעולם והוא נוגע בכל תחומי החיים כמו למשל עסקים ומשא ומתן, זוגיות, עזרה עצמית, מכירות, אימון אישי, דמיון מודרך ועוד ועוד.

מכללות ובתי ספר ברחבי הארץ מציעים קורסים שונים להכשרת NLP, אשר שונים זה מזה בהיקף החומר הנלמד, זמן הלימוד ואופי ההרצאות. מה חשוב לדעת לפני שבוחרים קורס NLP?

בדקו מי מרצה בקורס

למרות שמרצים רבים משתמשים בכלי NLP במהלך ההרצאות שלהם, חשוב להדגיש שעל מנת ללמד NLP, המרצה חייב לעבור תוכנית הכשרה מיוחדת הידועה גם בשם NLP Trainer.

אפשר אמנם ללמוד גם שתי תוכניות אחרות בשם NLP Practitioner ו – NLP Master Practitioner, אך אלו מכשירות את התלמידים להשתמש בכלי NLP ולא ללמד אותם.

כמו כן, ה-NLP הוא לא מקצוע אקדמאי ולכן אין חשיבות לתואר של המרצה, אלא לשאלה באיזו קורסים של NLP באזורים אחרים בארץ הוא מלמד ובאיזה בתי ספר בדיוק.

בנוסף, קיימת חשיבות גבוהה לניסיון המעשי של המרצה, מכיוון שלימודי ה-NLP הם לימודים מעשיים הכוללים הדגמות והמחשות רבות לצד החומר העיוני.

הקורס עצמו: מה חשוב לבדוק?

1. ראשית, בדקו האם תכני הקורס עברו התאמה לקהל הישראלי: תוכנית ההכשרה של מרצי NLP מתקיימת בארה"ב, אבל לא כל מה שרלוונטי אל הקהל האמריקאי, רלוונטי גם אלינו.

2. בדקו האם הקורס הוא קורס ערב או קורס בוקר. מרבית האנשים שלומדים NLP עושים זאת בשעות שלאחר העבודה למען ההשכלה הכללית שלהם, ולכן קורסי NLP המתקיימים בערב הם הפופולאריים יותר. בנוסף לזאת, קורסים שנלמדים בקבוצות קטנות הם קורסים טובים יותר מכיוון שכל תלמיד מקבל יחס אישי ויכול ליישם את מה שנלמד בשיעורים באופן פרקטי ביתר קלות.

3. האם הקורס מלווה בתכני וידאו והרצאות גם מחוץ למסגרת הקורס? – היום מרבית הקורסים כוללים גם חלקים מקוונים (און ליין) ואלו משלימים את תכני הקורס שנלמדים בכיתה או מיועדים למי שרוצה להפיק יותר מהקורס.

4. השוו את הסילבוס: לכל קורס צריך להיות סילבוס מפורט עם פירוט של ההרצאות. לדוגמה, חידוד החושים, יצירת ראפור, מודל מילטון ועוד… רק כך אפשר להשוות בין קורסים שונים בשוק ולדעת מה נכלל בכל שעה של הקורס. (קורס ארוך יותר אינו בהכרח טוב יותר).

שתפו:
פוסט זה פורסם בקטגוריה לימודים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.