טיפול זוגי לזוגות צעירים

טיפול זוגי לצעירים

מסתבר כי היום השאלה בטיפול זוגי היא לא "האם זה מאוחר מדי להציל את הזוגיות?", אלא "האם זה מוקדם מדי לפנות לטיפול זוגי?" ואכן, יותר ויותר זוגות מגיעים לטיפול זוגי כבר בראשית הקשר.

לעתים הזוגות מגיעים לטיפול זוגי בעקבות הרצון לרכוש כלים לבניית זוגיות אינטימית ומאושרת, לעתים הם מגיעים בעקבות קשיים ומתחים המתעוררים סביב החתונה, ולעתים בעקבות התלבטויות וקשיים המתעוררים סביב דברים שונים שנתקלים בהם בבן הזוג או בזוגיות המשותפת עוד הרבה לפני שחושבים על חתונה.

שנות הנישואים הראשונות הינן שנים מאתגרות במיוחד. ההתלהבות של תחילת הקשר אט אט דועכת, ובמקום ההסתנוורות האופיינית כל כך להתאהבות, מופיעים רגשות עמוקים יותר ויחד איתם גם מתגלים "פגמים" בבן הזוג שלא הבחנו בהם קודם.

אצל בני זוג שלא חיו יחד לפני הנישואין, החיים המשותפים לעתים יוצרים תחושת מחנק והם נעדרים כלים היכולים לסייע להם במגורים המשותפים. אך גם עבור זוגות שחיו יחד לפני הנישואים, מיסוד הקשר יוצר שינוי בחיי הזוג העלול להביא עימו בעיות ומשברים.

אצל חלק מהזוגות המתחים מתגלעים כבר סביב ההחלטה להינשא, כאשר אחד מבני הזוג מעוניין מאוד בחתונה והשני מהסס. אצל זוגות אחרים מתחים וקשיים יכולים להתעורר סביב ההכנות לחתונה, וישנם זוגות אשר אצלם מגיע המשבר לאחר החתונה, כאשר ישנה נפילת מתח מה"היי" של החתונה וירח הדבש.

רבים טועים לחשוב כי בעיות בזוגיות בשלב כה מוקדם מעידים על זוגיות שנועדה לכישלון ולכן אין טעם לנסות ולטפל בבעיות ולהביא לשיפור בזוגיות. אולם, אין כך הדבר. אם שוררת אהבה בין בני הזוג ורצון כנה להיות יחד מומלץ וכדאי לפנות לטיפול זוגי אשר יסייע לזוגות להבין ולפתור קונפליקטים ולשפר את הזוגיות שלהם.

טיפול זוגי בשלב מוקדם יכול לסייע בהתגברות על קשיים כאשר הם עדיין בשלבים ההתחלתיים שלהם, לפני שהם מתקבעים והופכים להיות חלק מחיי הזוג. בקרב זוגות צעירים שזוהי הזוגיות הראשונה שלהם טיפול זוגי יכול להוות מעין מדריך לאומנות התקשורת והדינמיקה הבין אישית, שייתכן והיא חדשה עבורם. טיפול זוגי מעניק לבני הזוג את הכלים שיאפשרו להם לתקשר טוב יותר, ללבן מחלוקות, לפתור בעיות ואפילו להתווכח באופן בריא יותר. לקריאה נוספת על טיפול זוגי-המלצות הכנסו לכאן.

שתפו:
פוסט זה פורסם בקטגוריה זוגיות. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.