אימון אישי – קואצ'ינג (Coaching)

קואוצ'ינג

אימון אישי, או Coaching, הוא אימון הניתן על ידי מאמן מקצועי להגשמת מטרות אישיות הנקבעות בתחילת התהליך. באמצעות תהליך מובנה של משימות, המתאמן יכול להתקדם בצורה מבוקרת לעבר השגת מטרה נכספת ולשפר את חייו.

איך עובד תהליך אימון אישי?

במסגרת תהליך קואצ'ינג, נעשה מעבר על תחומי החיים העיקריים – משפחה, זוגיות, קריירה, בריאות, תזונה ותחומים נוספים לבחירתו של המתאמן. בכל תחום שכזה, נעשה דירוג של חשיבות הסעיף, ושביעות הרצון מהמצב הנוכחי בו. התחומים שבהם הפער גדול הם בדרך כלל התחומים בהם יתמקד ה-Coaching.
לאחר קביעת התחומים, יתקיימו הגדרת מטרות ולוחות זמנים, וכן רשימה של מטלות אותן המתאמן מתחייב לעשות עד לפגישה הבאה או עד לתאריך שנקבע בלוחות הזמנים. ההתקדמות לעבר המטרות והבקרה על התהליך, תוך בחינה של הסיבות לעיכובים, מציאת פתרונות לבעיות שצצו בדרך והחלפת אמונות מכשילות, תסייע למתאמן להשיג את המטרות ששם לעצמו ולהצליח להגיע לשיפור ביטחונו העצמי ולשביעות רצון ממצבו.

בין קואצ'ינג לבין טיפול פסיכולוגי בשיטת CBT

טיפול פסיכולוגי ו-Coaching חולקים מספר נקודות דמיון, אך יש ביניהם גם שוני. טיפול פסיכולוגי בשיטת CBT וקואצ'ינג עוסקים שניהם בהחלפת אמונות מכשילות באמונות שיסייעו לאדם להתגבר על חסמים ומכשולים ויאפשרו לו לשפר את חייו. כמו כן, הן במסגרת אימון אישי והן במסגרת טיפול פסיכולוגי ניתנות ללקוח משימות שאותן עליו לבצע עד לפגישה הבאה, ומקרבות אותו להגשמת המטרה שלשמה הגיע לתהליך.
השוני בין השיטות מתחיל בהכשרה של נותן השירות. בעוד שמי שמורשה לתת טיפול פסיכולוגי הוא פסיכולוג בעל תואר שני לפחות הרשום בפנקס הפסיכולוגים, כל מי שעבר קורס אימון יכול לתת שירותי אימון אישי במסגרת של קואצ'ינג.
בדיוק מהסיבה הזו, אימון אישי במסגרת קואצ'ינג עוסק בבעיות שאינן נפשיות בעיקרן, כמו למשל ירידה במשקל, מציאת זוגיות, השגת קידום בעבודה וכן הלאה, ואילו טיפול אישי פסיכולוגי עוסק בתחומים הנוגעים ישירות לנפש ולטיפול בהפרעות ופחדים ועליהם תוכלו לקרוא כאן.

קואצ'ינג באתר כל טיפול

בקטגורית קואצ'ינג באתר כל טיפול נציג בפניכם את כל המידע הרלוונטי לגבי אימון אישי. נחשוף בפניכם אלטרנטיבות מתחום הקואצ'ינג לשיטות כגון טיפול זוגי, עליו תוכלו לקרוא כאן, או טיפול אישי, נציג את היתרונות והחסרונות של התחום, ונציג כיצד נראה תהליך Coaching. כל זאת ועוד מחכים לכם באתר כל טיפול.

מודעות עצמית

ביטחון עצמי כדרך חיים

החיים מציבים לכל אדם אתגרים מגוונים בתחומים שונים, בין אם זה במסגרת החברתית, התעסוקתית ההשכלתית ועוד. הקריטריון המהותי להתגברות על המכשולים לצד התקדמות בחיים הוא … להמשך קריאה

פורסם בקטגוריה אימון אישי - קואצ'ינג (Coaching) | להגיב
טיפול פסיכולוגי או אימון אישי?

מה בין אימון אישי וטיפול פסיכולוגי

אימון אישי, coaching, בא לעולם לפני שנים לא רבות, ועדיין מרובה המחלוקת סביב נחיצותו ובעיקר סביב האנשים העוסקים בו והכשרתם. בניגוד למקובל לחשוב, הקשר בין … להמשך קריאה

פורסם בקטגוריה אימון אישי - קואצ'ינג (Coaching) | להגיב