תרפיה

תרפיהלא כל טיפול פסיכולוגי מתבצע בעיקר בדרך של אינטראקציה מילולית בין המטופל למטפל. קיימים סוגים רבים של תרפיה העושים שימוש בשיטות שונות כגון יצירה, אומנות, בעלי חיים ועוד, אשר עוקפות את המסלול הורבאלי הרגיל ויכולות במקרים מסוימים להגיע למקומות שמעבר ליכולותיו.

המשותף לשיטות אלו היא ההנחה כי נפש האדם יכולה לבוא לידי ביטוי לא רק באמצעות תקשורת מילולית אלא גם באמצעות יצירה, פעילות ודרכים אחרות של הבעה, וניתן לטפל בה גם דרך ערוצים אלה.

תרפיה באומנות

תרפיה באומנות היא שימוש ביצירה אומנותית לצרכי הטיפול הפסיכולוגי. באמצעות תהליך היצירה עצמו, ופירוש ושיקוף של תוצרי היצירה והתהליך שהוביל אליה, ניתן להגיע לתובנות, להתמודד עם סימפטומים ומכשולים, לפתח מיומנויות ולהגביר את מודעות האדם לעצמו ולסביבה.

תרפיה בדרמה

תרפיה בדרמה עושה שימוש במשחקי תפקידים, דיבוב, סיפור סיפורים ומיומנויות תיאטרליות אחרות באופן שמאפשר למטופל לחקור את עצמו ואת בעיותיו ולפתור אותן. היא מעניקה למטופל אפשרות להתנסות, דרך משחק, באופני מחשבה והתנהגות שונים, וכך לבחון דרכים שונים לתפוש את העולם ולפעול בתוכו.

ביבליותרפיה

ביבליותרפיה היא השימוש בחומרים כתובים, כגון ספרים, למטרות תרפיוטיות. החומרים יכולים להיות רלוונטיים לחייו ולמצבו הנפשי של האדם במגוון דרכים, החל מחומרים שיספקו לו מידע חיוני וכלה בחומרים שיעוררו בו רגשות מסוימים הרצויים לטיפול.

ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק מסייע לאנשים לשפר את יכולתם לעסוק בפעילויות יומיומיות שבהן הם מעוניינים לעסוק. הוא כולל הגדרת מטרות והתערבות על מנת לשפר את יכולתו של המטופל לבצע את הפעילויות הרלוונטיות להשגתן. לדוגמה, סיוע לילדים עם מוגבלויות להשתלב במסגרות חינוכיות, או שיקום תעסוקתי של עובדים שנפצעו.

טיפול בתנועה/טיפול במחול

טיפול בתנועה מתבסס על ההנחה כי גוף ונפש קשורים זה בזה, ועל ידי שימוש בתנועה של הגוף ובריקוד ניתן להתבטא לא רק פיזית אלא גם אמוציונאלית וקוגניטיבית, לשנות רגשות, מחשבות והתנהגויות וליצור הרמוניה בין הגוף, הרגש והקוגניציה.

תרפיה במוסיקה

תרפיה במוסיקה מסתייעת במוסיקה בדרכים שונים, אם על ידי יצירת מוסיקה, נגינה, שירה או פשוט האזנה. המטרה היא לאפשר ערוץ ביטוי ותקשורת שהוא לאו דווקא מילולי, וכן לטפח את יכולותיו ומסוגלותו של המטופל באופן שישועתק לתחומים אחרים בחייו.

תרפיה באמצעות בעלי חיים

טיפול באמצעות בעלי חיים עושה שימוש בסוגים שונים של בעלי חיים למטרות טיפוליות. הקשר שנוצר בין המטופל לבין בעל החיים מאפשר הפקת תובנות שיתכן כי לא ניתן היה להשיגן אחרת, וככל קשר משמעותי, הוא בעל ערך תרפיוטי כשלעצמו.

רכיבה טיפולית

המושג "רכיבה טיפולית" מתייחס ללימוד רכיבה על סוסים ככלי טיפולי. הרכיבה מסייעת להתפתחות תחושות מסוגלות וביטחון עצמי ומיומנויות תקשורת.

סוגי תרפיה נוספים

קיימים סוגי תרפיה נוספים, כגון טבע תרפיה, דהרמה תרפיה או הידרותרפיה, עליהם נספר לכם באתר כל טיפול. אנו מקווים כי תוכלו למצוא תרפיה שמתאימה לכם מתוך המבחר אותו נציג בפניכם.

טיפול באמצעות בעלי חיים

טיפול באמצעות בעלי חיים

הכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם – אבל מסתבר שלא רק הכלב והוא לעיתים הרבה יותר מחבר. חיות באופן כללי נתגלו כבר במאה ה- … להמשך קריאה

פורסם בקטגוריה תרפיה | להגיב